Libštát – Farní kostel sv. Jiří, mučedníka

Libštát – Farní kostel sv. Jiří, mučedníka

Kostel sv. Jiří v Libštátě se připomíná již roku 1350 v soupise plebánií. Původně dřevěná stavba byla v letech 1787 – 1789 nahrazena kamennou ve stylu pozdního baroka. Jednolodní dispozice s půlkruhovým presbytářem ja zaklenuta plackami. Před západním průčelím stojí hranolová věž. Také zařízení pochází většinou z konce 18. století, stěny byly vyzdobeny roku 1961. Obraz sv. Jiří na hlavním oltáři vytvořil v roce 1851 český malíř Josef Vojtěch Hellich. Původní katolickou faru (1722) nahradila nynější stavba (1901).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..