Fotky z historie kostela sv. Jakuba Staršího, apoštola – Košťálov

Fotky z historie kostela sv. Jakuba Staršího, apoštola – Košťálov

Díky rodinnému archivu jedné z milých farnic se nám dostaly do rukou záběry oltáře v kostele sv. Jakuba Staršího, apoštola v Košťálově. Jsou to záběry ještě před vyrabováním kostela více než před jedenácti lety, kdy byl vyříznut obraz sv. Jakuba z rámu necitelně a nožem, zničeny sochy a zdevastována kazatelna. Je mi smutno, pokaždé, když do kostela vstoupím, ale tyhle fotografie mě potěšily, aspoň tuším, jak to vypadalo předtím. Děkuji.

 

Jedna odpověď

  1. Milan Havlík napsal:

    Prosíme farníky, pamětníky, návštěvníky kostela sv. Jakuba v Košťálově: pro opravu kazatelny, kterou plánujeme na 2021, bychom potřebovali fotografie interiéru košťálovského kostela, na kterých budou vidět právě ty odcizené části kazatelny.
    Děkujeme,
    Milan Havlík, starosta Košťálova, tel. 734 538 413

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..