Časopis Monitor č.13

Časopis Monitor č.13

Článek z čísla 13/2021 časopisu MONITOR, na který je odkaz níže.

Začátek července je stejně jako každý rok pro mnohé ve znamení prázdnin a dovolených, i když mnozí musí
stejně jako jindy i v červenci do práce. Ale letos máme díky svatým bratřím Cyrilu a Metoději a také Janu Husovi prodloužený víkend. Pro mnohé je tato konstelace kalendáře jistě velkým bonusem a důvodem k radosti. V této radosti se ovšem může i u mnohých katolíků poněkud rozpustit památka světice Marie Goretti.

V dnešní době, kdy i mnozí z věřících, jistě díky silnému vlivu médií i okolí, podléhají kultu věčného zdraví a štěstí, je poselství této malé velké světice více než aktuální. Toto poselství by se dalo krátce vyjádřit: Není horší ztráty než ztráta milosti posvěcující!

Říká se často, že naším největším bohatstvím jsou naše děti, proto bychom na ně měli nejen často myslet, ale se i za ně často modlit a svěřovat je do péče světcům čistoty, neboť právě čistota a úcta k ní, je v dnešní společnosti v ohrožení. To, co bylo dříve ctěno a ceněno je dnes vysmíváno a dehonestováno jako něco nepatřičného, co přísluší úzké skupince fanatiků, kteří nepochopili, že už je jiná doba, že už máme třetí tisíciletí.

V dnešním, poněkud sexuálně lehkovážném a často promiskuitu popularizujícím, prostředí je snadné zapomenout na ctnost čistoty a podlehnout lákavému zpěvu sirén. Zvláště mladé, kteří se často chtějí vyrovnat tzv. celebritám, ať již mediálním či pouze školním, můžeme vidět jako tu nejvíce ohroženou skupinu.

Proto, sv. Marie Goretti, oroduj za naše děti a mládež, nejen v čase prázdnin. Ale také za nás dospělé, abychom tuto ctnost dokázali účinně bránit a vrátit ji na to čestné místo, které jí právem náleží.

Evermod Jan Sládek

https://rcmonitor.cz/download/MONITOR-2021-13.pdf

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..