Časopis Monitor č.20/2022

Časopis Monitor č.20/2022

Jsou otázky, na které se těžko hledá jasná odpověď, a pak jsou také otázky, na které mají mnozí odpověď okamžitě a střelhbitě a jsou přesvědčeni, že jejich odpověď je zaručeně správná. Mezi ty otázky první jistě určitě patří: jakou cenu má lidský život. Vždyť kolik již bylo těch, kteří se snažili odpovědět, a přesto se stále mnozí ptají dál. Žádná z odpovědí zatím totiž neuspokojila nikoho, krom odpovídajícího a jeho velice úzký okruh fanoušků. Mezi ty druhé bychom mohli zařadit otázku: zda by ke zlepšení politiky prospělo více žen ve vrcholné politice, které by vnesly do politiky více empatie atp. V této otázce mají mnozí jasno, a proto slyšíme tak časté volání po více ženách ve vedoucích funkcích. Nevím tedy, kam ti mudrlanti na ty nápady chodí, ale jak se tak rozhlížím, žádného důkazu pro toto tvrzení jsem si zatím nevšiml, pokud za výron ba přímo erupci empatie nebudu brát jeden (MP–A) až jedenáct (MN) svetrů navíc, popř. těhotenské uniformy pro německé vojandy vykoupené nedostatkem neprůstřelných vest (UvdL).


Jinak jsem si ale všiml, jak mnoho žen z vyšších pater politiky pléduje za právo žen zabít svoje dítě, za všelijaké hokus–pokusy pramenící z gender pavědeckých teorií a některé sní o době až se část lékařů přeškolí na „utráceče“ starých a nemocných, což se vlastně podařilo paní premiérce na Novém Zélandu. Tam vlastně už i nalezli odpověď na otázku první; lékař za asistenci při sebevraždě (zabití) obdrží tisíc tamních dolarů (cca 14 tis. Kč).


Jinak než lidé však odpovídá Bůh, který se postaral, aby se k nehodě, která se nedávno stala v Bratislavě, dostali tři kněží a oběti nehody mohli dostat rozhřešení a požehnání. On má totiž poslední slovo a odpověď na vše.


Evermod Jan Sládek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..